Idziemy jak burza: #plastikniefantastik

Już 11 dni wspólnie staramy się ograniczyć zużycie plastikowych butelek dzięki akcji Plastik (nie)fantastik! Jesteśmy dumni, że nasza akcja cieszy się zainteresowaniem. Dzięki temu mamy poczucie, że rozpoczynamy realne zmiany. Spójrzmy, czego już dokonaliśmy. Jesteśmy prawie w połowie miesiąca.

Według statystyk, jedna osoba wyrzuca około 8 butelek tygodniowo. Zakładając, że świetnie nam wszystkim idzie, te niemal 100 osób, które podjęło wyzwanie od 2 lipca odciążyło wysypiska śmieci aż z 1200 butelek! Korzyści naszych działań to nie tylko te dla planety, ale przede wszystkim dla nas samych. To dopiero początek, a każdy z nas zdążył już zaoszczędzić ok. 35 zł.

Co więcej, rezygnacja z wody w plastikowej butelce ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Badania wykazują, że produkty, które podczas produkcji, transportu lub przechowywania mają kontakt z tworzywami sztucznymi powodują przedostawanie się mikrocząstek plastiku do naszych organizmów.

Wiemy, że zmiana nawyków nie jest prosta, ale mamy nadzieje, że widząc swoje osiągnięcia będziecie zmotywowani do dalszych działań. Czekamy na relacje jak Wam idzie!

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Unsplash

Źródło: Rynek Zdrowia, Portal Komunalny

Kategorie
Ekologia / Natura / Świadomość
Udostępnij