Historia polskiego wzornictwa zamknięta w kalendarzu

Co może wyjść z kolaboracji jednej z najlepszych historyczek polskiego wzornictwa okresu PRL w kraju i ilustratorko-graficzki? Kalendarz. Zdecydowanie wyjątkowy, analogiczny kalendarz na rok 2020, który zaprasza do cudownej historii przedmiotów, designu i oczywiście… czasu.

Kolaboracja Beaty Bochińskiej i Joanny Gębal, to ukazanie punktu widzenia dwóch kobiet wrażliwych na świat i przedmioty. Łączy je radość tworzenia i zamiłowanie do designu w wydaniu z czasów PRL. Joannę Gębal możecie znać z publikacji, które znajdziecie w licznych magazynach. Ilustratorka słynie z bardzo trafnej oceny otaczającej rzeczywistości, oddziałującej na odbiorców, co widać po kresce i używanych przez nią, żywych kolorach.

Pani Beaty Bochińskiej nie będziemy przedstawiać Wam po raz pierwszy. Obszerny wywiad ze znawczynią wzornictwa przeczytacie w naszym zimowym magazynie drukowanym. Jesteśmy przekonani, że autorka bestsellera Zacznij kochać design, zamknęła w kalendarze prawdę o minionym okresie. Znajdziemy je w 12 mini opowiadaniach, które w połączeniu z 12 ilustracjami Joanny Gębali stanowi prawdziwie kolekcjonerką ucztę. Dla nas sprawa jest jasna: Nowy Rok, bez kalendarza ściennego tej dwójki kobiet, to zdecydowanie niepełne wejście w 2020. A, no i znajdziecie go na stronie Patyna.pl. Bo warto szukać.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Patyna / Patyna.pl

Kategorie
Projektowanie / Rzeczy / Rzemiosło
Udostępnij