Harmonia estetyki i energooszędności – kolekcja domów Archipelagu

Oglądając energooszczędne domy pracowni architektonicznej Archipelag, czujemy się trochę, jak wybierając lokum w grze The Sims. Projekty biura z serii Energo Plus są estetyczne, nowoczesne, a przy tym harmonizują ze środowiskiem naturalnym. Zobaczcie propozycje wrocławskich architektów.

Dom. Miejsce, w którym mieszkamy powinno być przyjazne nie tylko dla nas, ale i dla środowiska naturalnego. Oznacza to, że nasze mieszkanie nie tylko powinno oszczędzać energię, ale i pozyskiwać ją z naturalnych źródeł. Biuro Archipelag od lat wychodzi naprzeciw współczesnemu zapotrzebowaniu społecznemu i oferuje rozwiązania dla osób, którym zależy na niskich kosztach eksploatacji domu, jak również poszanowaniu środowiska naturalnego.

To, co wydaje się ważne w projektach Energo Plus, to balans pomiędzy estetyką a zrównoważonym projektowaniem. Ważnymi elementami wszystkich domów, które rzutują na jego energooszczędność są m.in. odpowiednie usytuowanie okien na działce, podział budynku na sfery termiczne i możliwość wykorzystania ciepła z energii słonecznej. Warto również pamiętać, by w środku zastosować energooszczędne urządzenia codziennego użytku.

Domy projektowane przez studio Archipelag dopasowane są do indywidualnych potrzeb. Bryły budynku są proste i projektanci zbają o praktyczny układ wnętrz i dużą porcję naturalnego światła. Poznajcie ich projekty, w których dostrzeżenie połączenie naturalnych surowców z surowością i bliskością zieleni. Kolekcja projektów Energo Plusjuż dziś spełnia wszystkie wymagania WT 2021. Projekty z tej serii w standardzie są wyposażone w pompę ciepła, wentylację mechaniczną z rekuperacją, a także system solarny lub fotowoltaikę. Wyróżniają się również znakomitym dociepleniem i maksymalnym doświetleniem wszystkich pomieszczeń, dzięki czemu mieszka się w nich niezwykle przyjemnie i wygodnie. Wśród gotowych propozycji z kolekcji Energo Plus każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru m.in.: małe domy do 100 m2, domy z poddaszem do adaptacji, ergonomiczne domy parterowe, nowoczesne domy-stodoły, a także domy z płaskim dachem. Projekty dostępne w wielu wariantach, dzięki czemu z łatwością dopasują się do indywidualnych potrzeb współczesnej rodziny.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Archipelag

Kategorie
Ekologia / Projektowanie / Przestrzeń
Udostępnij