Gotowe środki czystości bez plastiku? Cosmetomat!

Automat ze środkami czystości pobieranymi do własnych opakowań wkrótce stanie w Łodzi. Cosmetomat to świetny sposób, by zmniejszyć nadprodukcje plastikowych śmieci. Pierwszy pojawi się na stałe w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 34.

Zamiana opakowań rzeczy codziennego użytku na takie, z których korzystamy wielokrotnie, to olbrzymi krok w stronę zadbania o planetę. O ile kaszę, ryż i przyprawy możemy kupić na wagę, tak wciąż pozostaje problem płynu do mycia naczyń czy podłóg. Oczywiście, możemy tworzyć własne środki czystości, ale czasami potrzebujemy wygody w postaci gotowego produktu. 

Teraz ta wygoda nadal może iść w parze z ideą zero waste, chociażby dla mieszkańców Łodzi, którzy mogą skorzystać z Cosmetomatu. Wystarczy przyjść do automatu z własnym pojemnikiem (np.szklanym słojem), wrzucić do maszyny pieniądze i nalać potrzebną ilość produktu. W ofercie możemy znaleźć płyn do mycia naczyń, uniwersalny płyn do mycia, żel do prania i płyn do płukania. Firma planuje w przyszłości wprowadzić do sprzedaży również szampony i żele pod prysznic, a także zwiększyć wybór środków czystości o ekologiczne alternatywy. Nie możemy się doczekać Cosmetomatów w innych polskich miastach!

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Unsplash, Cosmetomat Polska

Kategorie
Ekologia / Miasto / Świadomość
Udostępnij