Górskie szczyty? To biblioteka w Beskidzie Sądeckim

Wieś Przysietnica w gminie Stary Sącz z początkiem przyszłego roku zostanie właścicielem niezwykle oryginalnego i współczesnego obiektu. Sami zobaczcie, jakie kształty może przybrać kultura.

Biblioteka, bo o niej mowa, wyglądem nawiązuje do niedaleko znajdującego się łańcucha górskiego – Beskidu Sądeckiego. Dach budynku przypomina szczyty gór, co idealnie komponuje się z pasmem górskim rozciągającym się w dalszej perspektywie. Projektanci budynku na miarę obecnych potrzeb postawili na otwarte przestrzenie, asymetrię i jasne, żywe kolory.

To miejsce, które stoi otworem dla każdego. W budynku znaleźć można dobrze wyposażoną wypożyczalnię dla dorosłych i osobną dla młodszych miłośników książek, a także spory zasób ciekawych pozycji dla młodzieży. Do użytku czytelników zostaną oddane stanowiska komputerowe i wiele przestrzeni do pracy, nauki czy relaksu. To inwestycja dająca każdemu dostęp do wiedzy, nauki i nowych technologii.

Piękne i nowoczesne wnętrza zachęcają do spędzenia w bibliotece wielu godzin. Przed mieszkańcami otwierają się  nowe możliwości na ciekawe spędzanie czasu z rodziną, znajomymi czy w pojedynkę. To również okazja do  zacieśnienia więzi, rozwoju osobistego i wspólnego działania.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: PAP

Kategorie
Projektowanie / Przestrzeń / Wnętrze
Udostępnij