Gdzieś „Między Wierszami” – festiwal artystyczny w Supraślu

A gdyby tak na chwilę zgubić się gdzieś pomiędzy wierszami, w baśniowym Supraślu, w sercu Podlasia? Dać się porwać muzyce, teatrowi, obrazom i słowom, biorąc jednocześnie głęboki oddech w środku Puszczy Knyszyńskiej? 

Gdyby komuś z Was zamarzyła się taka sytuacja, chcemy powiedzieć tylko tyle, że można. Bo właśnie dzieje się tak, że w Supraślu trwa festiwal Między Wierszami, pilotowany przez Teatr Wierszalin, który obchodzi właśnie swoje 30 lecie. Z tej okazji Supraśl wypełnia się sztuką, wibruje dźwiękami, obrazami, staje się miejscem spotkań i inspiracji. 

Festiwal Między Wierszami ma charakter hybrydowy, dlatego, że część wydarzeń można oglądać podczas transmisji online, nic jednak nie odda wyjątkowego charakteru bycia tu i teraz, czy to w czasie spektaklu czy spotkania z twórcami, lub koncertu. Publiczność stęskniona za wyjątkowym zapachem Teatru Wierszalin przybywa więc na wydarzenia tłumnie, tworząc w ten sposób most w stronę normalności po wielu miesiącach ekranowego teatru. 

Współorganizatorami festiwalu są Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki , Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina i Radio „Białystok”. Kuratorem artystycznym festiwalu jest aktor Teatru Wierszalin Rafał Gąsowski, natomiast funkcje koordynatora organizacyjnego pełni Dariusz Matys. O festiwalu organizatorzy mówią z nadzieją na wprowadzenie Miedzy Wierszami do stałego, wakacyjnego repertuaru, który miałby w pewnym momencie objąć zasięgiem całe Podlasie. 

Wszystkich, którym brakuje twórczych spotkań, zachęcamy żeby sprawdzić, przyjechać, pooddychać supraskim powietrzem. Na granicy dwóch światów, rzeczywistego i wyobrażonego, tam gdzie dokonuje się synteza sztuk i cała magia bycia tu i teraz. 

Słowa: Weronika Zajkowska

Zdjęcia: Magdalena Rybij

Strona festiwalu: https://wierszalin.pl

Kategorie
Natura / Okoliczności / Sztuka
Udostępnij