FiORE, włoskim słowem „Eccola!” i słońcem witamy zrównoważony rozwój

A gdyby tak posadzić nie jedno drzewo, a cały las? Widzieć więcej niż tylko koniec własnego nosa? Koniuszka skąpanego w promieniach słońca? Czujemy wdzięczność za współpracę z marką FiORE, z którą mieliśmy przyjemność realizować ostatnio sesję zdjęciową, która szerzy informację o ich proekologicznych działaniach. To nie wszystko. Razem z FiORE stawiamy również na ich nowy produkt – biodegradowalne rajstopy. Kto wie, może to dobry krok, by produkty pierwszej potrzeby mogły w pełni być eko?
Jako magazyn idący zgodnie z duchem less waste wspieramy marki, które mają do powiedzenia coś więcej niż tylko „ekologia” i „rzemiosło”. Dziś te dwa słowa, to zdecydowanie za mało, ponieważ uważamy, że najtrudniej może być właśnie dużym markom, które mają przyklejoną do siebie łatkę firm, którym trudniej o wprowadzenie produkcji cyrkularnej. Właśnie dlatego zainteresowaliśmy się marką FiORE, która nie tylko postanowiła wejść z kolaborację z Fundacją Las Na Zawsze, ale również zaczęła produkować w 100% biodegradowalne rajstopy – zarówno opakowanie, jak i sam produkt znikną po wyrzuceniu z planety w przeciągu 3 lat.
Dlaczego o tym mówimy?
Pisząc to chcemy zwrócić uwagę na problem, że bardzo często myślimy, że dana rzecz nas nie dotyczy – kupujemy szybko, płacimy „tyle co zwykle” i nie myślimy jaki ma to wpływ na środowisko naturalne. Rajstopy z linii „Eccola”, co z włoskiego oznacza „Oto ona!” kosztują niewiele ponad 30 zł, co (sprawdziliśmy rynek), jest porównywalną ceną do innych marek tworzących basicowe rajstopy. Dlaczego więc nie wspierać tego co ekologiczne?
Jako Kraft postanowiliśmy sami przetestować ten produkt – przyszedł do nas w ekologicznym opakowaniu, a w środku nie zawierał folii, co niestety częste przy zakupie, nawet ekologicznych, produktów.
 „Oto ona” i oto one – trzy ważne cechy
Dodatkowo? Stworzenie rajstop z serii „Eccola” to mniej zużytej wody podczas produkcji, czyli… więcej dla naszych ukochanych roślin! Teraz tym bardziej będziemy czuć się świetnie spacerując przez las. Dzięki FiORE! Dobrze, że przypominacie nam, a my przekazujemy to dalej by: zadbać o opakowanie, wycenić produkt tak, by był dostępny dla każdego, a nie stanowił produkt z półki premium i wspieracie to co nasze, lokalne.
Słowa: Malika Ledeman
Zdjęcia: Maciej Podgórski / FiORE
Kategorie
Moda / Rzemiosło / Świadomość
Udostępnij