Ekologia się opłaca? Indyjski stan Sikkim ma powody do dumy!

Sikkim – właśnie ten indyjski stan wprowadził obostrzenia, którym dziś przyglądamy się z zaciekawieniem i nutą zazdrości. Kto na tym skorzysta i czym wyróżniają się wprowadzone regulacje?

Brawo, my przyklaskujemy i nie wiemy czy wiecie, ale Sikkim stał się pierwszym, ekologicznym stanem w roku 2016. Co to oznacza? Oznacza to, że Sikkim już w roku 2003 podjął kroki, by zakazać używania m.in. wszelkich pestycydów, nawozów syntetycznych uczy GMO. Bez trudności się nie obyło i teraz, ponad 15 lat później stan ten może odnotować pozytywne skutki podjętych przez siebie decyzji. Jego tropem chcą pójść również kolejne, indyjskie stany.

Centrum Badań nad Globalizacją przygotowało raport z którego wynika, że plony z biegiem czasu zwiększyły się na danym obszarze. Zdrowsze podejście do kwestii rolnictwa sprawiło, że w Sikkim pojawiło się wiele gatunków nowych roślin. Dziś znajdziemy też na nim ponad 500 gatunków motyli. Nieprzestrzeganie reguł? Grozi karą, jednak dostrzeganie dobrych rezultatów podejmowanych działań sprawia, że społeczeństwa odczuwa potrzebę wspólnego dobra.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: www.backpackingman.com, www.remotelands.com

Źródło: www.washingtonpost.com

Kategorie
Natura / Świadomość / Świat
Udostępnij