Dokąd możesz dojść stojąc na macie? Zachwycamy się nową eko kolekcją do jogi

Nie tylko nazwa Sailent zawiera element łączenia, spajając w jedno żeglugę i ciszę. Kolekcja ekologicznych ubrań do jogi powstała w opozycji do szybkiej mody i toksycznych ubrań do ćwiczeń. Kolorami nawiązuje do wyciszonych morskich fal o zachodzie słońca – od zgaszonego różu, po odcienie turkusu, błękitu, granatu i czerni. Chce połączyć myślenie o jodze z troską o środowisko.

Justyna Wojciechowska, nauczycielka jogi i właścicielka warszawskiej szkoły Joga Sztuka Życia po poprzedniej kolekcji stworzonej z Lidią Kalitą, tym razem połączyła siły z Eweliną Antonowicz – projektantką i koordynatorką Fashion Revolution Poland, czyli organizacji poświęconej zrównoważonej modzie. Efektem współpracy stały się ponadczasowe ubrania do jogi i na co dzień, które powstały w lokalnej szwalni z produkowanych w Polsce dzianin z certyfikatami GOTS i EcoVeroTM. Całości dopełniają dodatki stworzone w duchu Zero Waste – opaski i turbany z resztek dzianin. Obecnie pielęgnacja kręconych włosów przeżywa swój renesans, a do niej świetnie nadają się bezpieczne i certyfikowane turbany, które można znaleźć w kolekcji Sailent.

Projekty powstały z potrzeby stworzenia odzieży idealnej do praktyki jogi, ale sprawdzą się świetnie także jako baza codziennych stylizacji i podróży. Wygodny płaszcz dresowy z miękkiej bawełny z certyfikatem GOTS, legginsy z drapowaną spódnicą z dzianiny bambusowej i wiskozowej, świetnie skrojony stanik i topy z wiskozy EcoVeroTM – to elementy, które składają się na kolekcję. Całości dopełnia prawdziwa wisienka na torcie, czyli pokrowce na maty uszyte z żagli i pasów bezpieczeństwa z recyklingu.

O co tyle zachodu?

Tylko w 2015 roku przemysł odzieżowy wyemitował aż 1,2 miliarda ton dwutlenku węgla – więcej niż międzynarodowe loty i żegluga morska razem wzięte. Przyczynia się do tego głównie poliester, który jest mieszanką pochodnych ropy naftowej oraz glikolu etylenowego, a jego produkcja jest energochłonna. Dodatkowo praktycznie się on nie rozkłada i nie jest zbyt przyjazny dla skóry. A ubrania do praktyki jogi bardzo często widuje się właśnie z tego materiału. Ma to swoje plusy związane z wytrzymałością surowca, ale ekologicznie i zdrowotnie – mnożą się jedynie minusy.

Dlatego stawiamy na ekologiczną dzianinę wiskozową, bawełnę z certyfikatem GOTS i bambus. Nasza wiskoza EcoVeroTM jest włóknem wytwarzanym z pulpy drzewnej, produkcja tego włókna znacznie ogranicza emisję gazów cieplarnianych i zmniejsza zużycie wody aż do 50% w porównaniu ze standardową wiskozą. ​Wprowadzanie włókien wiskozowych EcoVeroTM oznacza nowy krok na drodze do coraz bardziej przyjaznej mody i osiągania zrównoważonego rozwoju. Użyte przez nas włókna wiskozowe pochodzą z certyfikowanych i kontrolowanych źródeł, spełniają wysokie standardy środowiskowe w całym ich cyklu życia i są możliwe do zweryfikowania, jeśli chodzi o pochodzenie.

Natomiast nasze pokrowce na autorskie maty do jogi zostały zaprojektowane w myśl mody cyrkularnej – uszyte z używanych żagli, które przeżyły na otwartych wodach już wiele historii. Z miłością szyte w Polsce z komponentów produkowanych w Europie. Pokrowiec można nosić na minimum 3 sposoby, dzięki pasom bezpieczeństwa, których regulacja umożliwia użytkowanie jakoplecak lub torbę. Jego prosty design i klasyczny kolor, z akcentem w postaci soczyście granatowych pasów sprawia, że ze wymyka się ze sportowego wymiaru i staje się także modowym dodatkiem na lata.

Po to, by obejrzeć jeszcze wiele zachodów słońca.

Jako ludzie jesteśmy takim gatunkiem, który jako jedyny może tak świadomie docenić cuda natury, ale na tym polega paradoks bycia człowiekiem, że również tak tym cudom tym zagraża. Dbajmy o siebie od wewnątrz, na zewnątrz, dbajmy też o swoje otoczenie oraz wpływ.

Sprawdź jak podczas własnej praktyki jogi i dowiedz się: dokąd możesz dojść stojąc na macie?

Słowa: Redakcja / mat. pras.

Modelki: Mila, Justyna, ​@chociann​@maria_kwiatkowska​@maslowskariadna @gabriellatomala  @jessicaicec

Produkcja kolekcji i kampanii, creative direction: Ewelina Antonowicz

Fotograf:​@weronikawalijewska

Wizaż:@angelikapostawka

Włosy:​@xxvlllvxx

Dla: ​Joga Sztuka Życia

Kategorie
Ekologia / Joga / Projektowanie / Rzeczy
Udostępnij