Dobre kalorie mamy w genach – zdrowa żywność firmy Dobra Kaloria 

Proste składy, których nie trzeba rozszyfrowywać przy pomocy Tablicy Mendelejewa. Produkty przygotowywane przez dwa pokolenia rodziny, która zdrowe odżywianie ma w genach. Dobra Kaloria – firma z zasadami i tradycjami, która coraz częściej gości na naszych stołach. 

Żyjemy w świecie, w którym na każdym kroku mówi się nam, o co powinniśmy zadbać aby nasze życie było zdrowsze, pełniejsze, bardziej szczęśliwe i satysfakcjonujące. Uczymy się więc, jak łapać dystans do tych powinności, szukamy swojego sposobu na to, aby zadbać zarówno o ciało jak i o ducha. I chociaż czasami możemy czuć się przytłoczeni nadmiarem informacji i rad, warto znaleźć dla siebie to, co rzeczywiście pomoże nam czuć się jak najlepiej. Warto zadbać o siebie od środka, wybierając produkty, które pomogą nam wzrastać i rozkwitać każdego dnia. Warto zadbać o dobre kalorie… 

Stoję w kolejce do kasy, oddzielam moje małe zakupy od butelek z oranżadą, i czekając na swoją kolej zawieszam wzrok przy gumach do żucia w różnych smakach. Batoniki, zapałki, baterie, tabletki na ból głowy…. zatrzymuje się na opakowaniu pomarańczowych Kulek Mocy z Dobrej Kalorii. Decyduję się w ostatniej chwili, dorzucam paczuszkę na taśmę i kiedy wychodzę na ulicę czuję jak mieszanina daktyli, migdałów, kakao i pomarańczy rozpływa się na moim języku. Właśnie znalazłam nowy ulubiony przysmak. 

Dobra Kaloria to firma rodzinna, prowadzona przez dwa pokolenia – trzecie ochoczo dołącza do testowania nowych przysmaków. Są pasjonatami zdrowego jedzenia i otwartej, szczerej komunikacji z klientami. Między innymi dlatego, na opakowaniach produktów Dobrej Kalorii znajdziemy dużo cennych informacji dotyczących składu poszczególnych przysmaków. Skład Dobrej Kalorii jest prosty, w imię zasady – im mniej tym smaczniej. Jakość produktów, z których powstają kulki mocy, batoniki, roślinne burgery czy jaglanki, jest brana pod lupę przez właścicieli, którzy podkreślają, że w tej kwestii nie chodzą na kompromisy. Na przykład miody wykorzystywane do polewania śniadaniowych zbóż, sprowadzane są z najlepszych polskich pasiek. Jest więc eko-lokalnie. 

Wszystko zaczęło się w 1991 roku, w Częstochowie. Myślenie o zdrowej, ekologicznej żywności bez sztucznych substancji nakłoniło rodzinę do założenia sklepu ze zdrową żywnością. Można było kupić w nim zboża, miody i pierwszy w Polsce len mielony. Później, w 1997, do oferty sklepu dołączyły pierwsze produkty vege. Od tej pory jest naturalnie, smacznie i zdrowo, a Dobra Kaloria cały czas zaskakuje pomysłami i kreatywnością. W ofercie Dobrej Kalorii możemy znaleźć m.in. roślinne burgery i kiełbaski, śniadaniowe jaglanki oraz moje ulubione kulki mocy. Ważne jest również to, że produkty są przystępne cenowo i łatwo dostępne. 

Dobre żywienie to temat szeroki i niezwykle głęboki, możemy trafić na zwolenników różnych przekonań dotyczących między innymi tego, ile, jakich produktów powinniśmy sobie dostarczać aby uśmiech nie schodził nam z twarzy. Im więcej wiemy, im więcej czytamy, dowiadujemy się oraz im więcej pytań zadajemy, tym lepiej możemy o siebie zadbać. Kluczem do ugryzienia tematu zdrowego żywienia jest bowiem samoświadomość. Zwracając uwagę na swoje potrzeby, możemy znaleźć takie rozwiązania, które sprawią, że będziemy czuć się zaopiekowani od środka, zdrowsi, z lepszym samopoczuciem. Wybierając zdrowe produkty, z prostym składem, oraz takie pochodzące z firm, które dbają o każdy etap produkcji mamy większe szanse na to, aby nie zgubić się w gąszczu informacji. 

Słowa: Weronika Zajkowska 

Strona: https://dobrakaloria.pl

Kategorie
Ludzie / Natura / Świadomość
Udostępnij