Czarujemy CZARKĘ – święto herbacianego rzemiosła już w tę niedzielę

Jak połączyć ze sobą celebrację czasu, twórczości i sączenia naparów o tak różnych właściwościach i smakach? Tego wszystkiego dowiemy się już w tę niedzielę podczas kolejnej edycji Czarki – dnia ceramiki i herbaty, która odbędzie się w Concordii Design. My przyjęliśmy patronat z przyjemnością.

Podczas całego, wyjątkowego dnia nie zabraknie wystawców, którzy prezentować będą lokalne rzemiosło, nie tylko zawężające się do glinianych kubeczków. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania: naczynia do picia i parzenia naparów, świece i ogromny wybór herbat z pewnością umilą kończącą się zimę i na dobre wprowadzą nas w energetyzującą wiosnę. Nie zabraknie więc zaprzyjaźnionej marki Hadaki (uwielbiamy ich cudaki) czy Moya Matcha (bo nie wiemy czy się przyznawaliśmy, ale jesteśmy ogromnymi fanami matchy).

Jednak, by przygotować herbatę nie tylko do picia, ale i używać jej każdego dnia np. w kosmetykach warto wziąć udział w warsztatach, które podczas drugiej edycji wydarzenia są bardzo liczne. O tym, jak wykorzystać herbatę w kosmetykach opowie właścicielka sklepu z kosmetykami naturalnymi, Un Lapin, a tradycją parzenia herbaty w buddyzmie zen podzieli się ze słuchaczami Piotr Zięba podczas panelu „Czarka pełna harmonii”. W sektorze związanym z panelami dyskusyjnymi znajdziecie również… nas, ponieważ zaproszono nas do dyskusji związanej z rytuałami codzienności, kondycji planety i środowiska naturalnego. Wpadnijcie więc przybić piątkę z redaktorką naczelną, Maliką.

Dla osób rządnych nie tylko słuchania, ale i pobudzania zdolności manulanych nie zabraknie dużej ilości warsztatów. A uwaga, chodzą słuchy, że są jeszcze wolne miejsca. Sami zobaczcie, jak bogaty jest program wydarzenia! Zdecydowanie postawilibyśmy na lepienie własnych kubków i filiżanek, ale mamy świadomość, że fani sera mogą chcieć wiedzieć, jak połączyć go z smakiem gorącego, herbacianego naparu. Na co się skusicie? My mówimy: do zobaczenia!

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Gliniana Kula, One Cup of Tea, Moya Matcha, Loverna Journey

Wystawcy: One Cup of Tea, OXALIS, Moya Matcha, Puerh.pl, Herbaciarnia Laja, Czaisz? Czajownia Wrocław, Furoshiki Tea, Sela, Czaisz? Czajownia Wrocław, Dobry Wosk, Pracownia Lunula, Kraft, Waterlove, Gliniana Kula – pracownia ceramiczna.Balena.Ceramika, open work, Ewa Fabiańska, Hadaki, Skład Kulturalny, Un Lapin – Sklep Naturalny

Kategorie
Ekologia / Okoliczności / Rzemiosło
Udostępnij