Brzydszych talerzy w internecie nie zobaczysz – staro-nowe rękodzieło Kamili Majcher

Na świecie? Również może być trudno. Na szczęście jest to jedynie celowy zabieg Kamili Majcher, która zaczęła malować naczynia. Mało tego, zrobiła na tym i robi nadal całkiem niezły interes.

Zdecydowanie większa ilość osób naczynia zmywa, a nie maluje. Kamila Majcher, artystka mieszkająca w Berlinie, postanowiła jednak nieco zmienić przyzwyczajenia i pobawić się konwencją porcelanowych znalezisk.

Drugie życie

Jak wspomina, jej rodzice handlowali kiedyś antykami – może stąd wzięło się zamiłowanie do starych rzeczy, chociaż Kamila często dostaje teraz talerze od bliskich np. po babci czy znajduje je w antykwariatach albo w sklepach internetowych. Grunt, by były stare i nadawały się do malowania.

Stare talerze dla młodych ludzi

W Polce talerze te nie są aż tak popularne. Większość z nich cieszy się popularnością w innych krajach, gdzie młodzi klienci chętnie inwestują w połącznie nowego ze starym. Ząb czasu, który powiesić można na ścianie. Na talerzu znajduje się więc najczęściej napis, którego wykonanie zajmuje najwięcej czasu. Czy na talerzach można jeść? – zapytacie. Niestety tylko na niektórych. Część z nich pokryta zostaje farbą, która sprawdzi się jedynie w momencie, gdy talerz będzie używany jako element dekoracyjny.

To co, skusicie się?

 

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Very Ugly Plates

 

Kategorie
Rzeczy / Rzemiosło / Vintage
Udostępnij