Brawo! Stołeczne urzędy wolne od plastiku

Koniec plastikowych talerzyków i kubeczków w stołecznym ratuszu – właśnie takie zarządzenie podpisał prezydent Warszawy 28 maja. To nie wszystko.

Warszawa pokazuje, że przedmioty jednorazowego użytku np. jednorazowe talerze, sztućce, patyczki i słomki można zastąpić wielorazowymi odpowiednikami. Świadomość tego, że da się je zastąpić biodegradowalnymi odpowiednikami zdecydowanie wzrasta. Wszystko za sprawą petycji, która została wniesiona 15 kwietnia do prezydenta stolicy przez MJN i koalicji Ruchów Miejskich.

Co jeszcze? Nowe zasady propagują również picie wody z kranu i stawiają na promowanie miasta przy wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć efekty.

Samą sprawę komentuje też żoliborski radny Miasto Jest Nasze:

Przykład idzie z góry, dlatego cieszy nas decyzja prezydenta Rafała Trzaskowskiego w sprawie zakazu używania plastiku w urzędzie. Od dzisiaj miasto będzie przyczyniać się do ograniczenia zanieczyszenia środowiska plastikiem. Jeszcze daleka droga do #WarszawaWolnaOdPlastiku, ale wykonaliśmy pierwszy ważny krok.

Słowa: Redakcja

Źródło: Ekologia

Zdjęcia: Magdalena Andrynowska

Kategorie
Ekologia / Miasto / Świadomość
Udostępnij