Beton – surowiec, który zdominował ich życie i polskie wnętrza

Chyba nikt nie przewidział, że pomysł na wykonanie betonowej lady barowej może zaowocować dziesiątkami realizacji i założeniem profesjonalnej marki, zajmującej się wyposażeniem wnętrz. Betonowy Wojtek, bo właśnie o nim będzie dziś mowa, to brand stworzony przez dwójkę przyjaciół – Wojtka i Mateusza, którzy dostrzegli lukę w projektowaniu z surowca wykorzystanego w nazwie. Ich historia pokazuje, że do sukcesu na rynku potrzebne są trzy rzeczy: odwaga, cierpliwość i baczne obserwowanie otoczenia. Właśnie to pozwala na znalezienie odpowiedniego momentu, by zacząć realizować swoje marzenia.

Początkowe poczynania Wojtka i Mateusza uzupełniła obecność ważnej osoby, Grzegorza, z którym założyli spółkę YERG, pod którą rozwijają wszystkie swoje dotychczasowe projekty. No właśnie, wszystkie, ponieważ przedstawiany Wam dziś Betonowy Wojtek nie jest jedynym działaniem tych twórców. Kilkuosobowy zespół bardzo szybko się rozwijał, by dziś móc pochwalić się ponad 40. parami rąk do pracy. Zleceń nie brakuje, a każda z osób działających w projekcie od zawsze wnosiła do firmy coś ciekawego – Wojtek ukończył architekturę na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym, a Grzegorz, jak wspomina Wojtek, wprowadził sporo innowacji z zakresu technologii betonu. Warto jednak pamiętać o tym, że mając za sobą zaplecze ludzi i fach w ręku, potrzebna jest osoba od komunikacji z mediami. Tu pojawiła się przestrzeń dla Mateusza – odpowiedniej osoby na odpowiednim miejscu, który od samego początku wspierał chłopaków w kwestiach marketingowych. Jak widać… słusznie, ponieważ dziś z wielką przyjemnością i zaciekawieniem przyglądamy się temu, co robi marka Betonowy Wojtek.

Z lekkością

Wiedza każdego z założycieli okazała się nieoceniona. Spółka YERG rozwija nie tylko swój flagowy projekt Betonowy Wojtek, ale również poszerza swoje działania o kolejne aktywności. Z lekkością. Pod szyldem Mono Concrete panowie wkładają całe swoje serce w projektowanie mebli z naturalnych materiałów. Przy użyciu betonu architektonicznego, który od zawsze jest ich znakiem szczególnym, stali i drewna, tworzą bryły lekkie i precyzyjne, pomimo użycia ciężkich materiałów. Czy można robić jeszcze więcej? Tak!

Aż do Lastryko

Nie samą ciężką artylerią człowiek żyje, dlatego założyciele Betonowego Wojtka stawiają w najbliższym czasie na nowy projekt. Już niedługo w Poznaniu otworzona zostanie Lastryko Cafe, miejsce, które będzie połączeniem showroomu  i oczywiście kawiarni. Panowie mają szczęście, ponieważ postanowili ją otworzyć 100 metrów od naszej redakcji, co daje im gwarancję, że poprosimy o kartę stałego klienta. Chociaż z takim konceptem i tak zapowiada się bezkonkurencyjnie.

Poszukajcie a znajdziecie

Realizacje betonowej marki możecie dziś znaleźć na terenie całego kraju. Dobrym przykładem jest chociażby hotel Puro w Łodzi, gdzie wykorzystanie betonu można dostrzec dosłownie wszędzie – od sufitu aż po lady i umywalki. Zbyt wiele? Betonowy Wojtek pokazuje, że z pozoru ciężki materiał może stać się motywem przewodnim wnętrza i zamysłem na projektowanie samym w sobie. Elementy poznańskiego projektu bardzo często znajdziecie również w budownictwie mieszkaniowym, licznych biurach czy restauracjach. Rozglądajcie się więc bardzo dokładnie, a jest szansa, że siwy, ciężki surowiec wyszedł właśnie spod rąk ekipy Wojtka.

Niezwykle spodobał nam się fakt, że pytając Wojtka o ich największe bolączki wskazał tylko jedną: czas. Zamiast narzekania założyciele zdecydowanie wolą skupić się na kompleksowej obsłudze i zdobywaniu doświadczenia. Nie przestają podążać również za kolejnymi marzeniami. Rozwijając swoją markę, chcą wprowadzać innowacje w architekturze. To nie odtwórczość i powtarzalność stanowią dla nich największą wartość, a realizacja własnych pomysłów, które inspirują kolejnych projektantów do pracy.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Betonowy Wojtek

Kategorie
Projektowanie / Rzeczy / Rzemiosło
Udostępnij