Bałagan Studio wspiera Fundusz Feministyczny

Od 1 do 8 marca w Balagan Studio trwa akcja wspierająca Fundusz Feministyczny. Wybrane modele z kolekcji będzie można kupić w obniżonej cenie, a dodatkowo 10% ze sprzedaży Balagan przekaże na rozwój inicjatyw tworzonych przez kobiety w ramach FemFundu.

Zbliża się święto kobiet w pełnym tych słów znaczeniu – 8 marca obchodzić będziemy Dzień Kobiet i Międzynarodowego Dzień Praw Kobiet. W tym szczególnym czasie będzie to dzień wyjątkowy, który połączy nas w siostrzanym uścisku wsparcia i wzajemnej akceptacji, dając siłę na każdy następny dzień roku. Świadomość tego, że nie idziemy przez życie same, a towarzyszą nam nasze siostry to niezwykle ważna myśl, dająca poczucie bezpieczeństwa i przynależności do pięknych dusz. 

Kiedy piękno łączy się z dobrem powstają z tego ważne akcje, takie jak ta trwająca właśnie w Bałagan Studio – marka postanowiła przekazać 10% ze sprzedaży wybranych modeli na Fundusz Feministyczny. Jest  to jedyna instytucja w Polsce, która wspiera wyłącznie działania realizowane przez kobiety i dziewczyny z całego kraju, to inicjatywa, która tworzy nową, wspólną rzeczywistość dla nas wszystkich. 

Chcę lepszego świata dla swojej córki. Feminizm to swoboda wyboru, to sprawiedliwe wykorzystanie szans na rozwój, wybór kariery czy życiowej ścieżki. Nie chcę, by moja córka kiedykolwiek usłyszała „to zajęcie nie dla dziewczyny!” – mówi Marta z zespołu Balagan – wspieramy FemFund, który jako jedyny w kraju zajmuje się wyłącznie wsparciem środowisk kobiecych.

Marzy mi się świat, w którym nie boimy się feminizmu! Rzeczywistość, w której odmieniamy go przez wszystkie przypadki w dyskusji społecznej i politycznej. Dla mnie feminizm to postawa szacunku i sprawiedliwości, a nie przeciąganie liny. To dla mnie również mądra wolność – w wyrażaniu poglądów i działaniu. Chciałabym móc myśleć i robić to co lubię, a nie to, co wypada. Ubierać się jak chcę i bezpiecznie chodzić po ulicach. Chciałabym żebyśmy wszystkie to robiły! Nigdy nie zgodzę się na uzasadnianie agresji i przemocy prowokacyjnym zachowaniem czy wyglądem. – dodaje Daria z Balaganu.

Akcja trwa od 1 do 8 marca. Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie na mediach społecznościowych marki. 

 

Słowa: Weronika Zajkowska

Zdjęcia: Karolina Wybraniec

Strona marki: balaganstudio.com / instagram.com/balagan_studio

Kategorie
Moda / Rzeczy / Rzemiosło
Udostępnij