Bądź dla Ziemi łaskawy – świętuj z nami Dzień Ziemi

Nie ważne jak. Wydaje nam się, że dziś jest odpowiedni moment na zatrzymanie się i dłuższą niż zwykle chwilę refleksji. Może weźmiemy kilka głębszych oddechów? Dziś Dzień Ziemi. Pomyślmy, ile rzeczy wydarzyło się na jej powierzchni w ostatnim czasie. Zarówno złych i dobrych, które pozwalają jej odrodzić się na nowo. Świętujmy więc posiadanie skarbu jakim jest Ziemia.

Możemy obcować z pięknem natury. Każdego dnia i nie przeszkodzą nam w tym wprowadzane zakazy, nakazy, społeczne obostrzenia. Możemy być dla niej łaskawi nawet będąc w domu i wprowadzając wolnym krokiem elementy związane z podejściem less waste. Segregujmy, ograniczajmy zużywany plastik i decydujmy się na produkty wytwarzane w sposób zrównoważony. Odnosimy wrażenie, że aktualnie wiele naszych działań tłumaczone jest, a równocześnie zamiatanych pod dywan z powodu pandemii. Ona nie daje nam przyzwolenia do tego, by wyrzucać rękawiczki prosto na chodnik.

Wierzymy jednak, że następuje przełom. Natura odradza się na nowo, zwierzęta wychodzą na ulice, oczyszcza się woda i powietrze. Początek jest trudny, ale jak czytamy w materiałach WWF, to moment, by jeszcze mocniej troszczyć się o siebie nawzajem. Wejść w symbiozę z naturą.

Nie bądź bierny

Dlatego dziś wyjątkowo mocno chcemy zaprosić Was do zaangażowania się w działania organizacji WWF. Może zaadoptujecie zwierzę z poziomu komputera i przyczynicie się do chronienia zagrożonych gatunków? Poczytacie artykuły, które szerzą świadomość, a może po prostu wejdziecie na stronę i zagracie w rodzinną grę edukacyjną? Bingo! Możliwości jest wiele. Czasu na aktywne działanie coraz mniej. Zegar tyka. Ty wybierasz.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Unsplash

Kategorie
Ekologia / Świadomość / Świat
Udostępnij