Atak paniki – jak pokonać lęk, napady niepokoju i trudne emocje. Lektura, po którą warto sięgnąć w dzisiejszych czasach

Dlaczego czujemy poczucie odpowiedzialności za cały świat? Zamartwiamy się rzeczami, które najprawdopodobniej nigdy się nie wydarzą, na które nie mamy wpływu? Spełniamy marzenia i plany innych, staramy się zdobyć ich aprobatę zatracając w tym siebie. Brzmi znajomo? Jak sobie z tym radzić? Jak pozbyć się codziennego stresu, zdobyć poczucie własnej wartości i znaleźć w sobie spokój? 

Na stany lękowe, a dokładnie ataki panki cierpi obecnie aż 10% społeczeństwa, a liczba ta nieustannie wzrasta. Atakiem paniki nazywamy nagły napad bardzo silnego i nieuzasadnionego lęku, któremu często towarzyszą objawy somatyczne takie jak duszności, omdlenia, palpitacje serca, ucisk w klatce piersiowej czy ból głowy. Nasilenie tego problemu wśród społeczeństwa prawdopodobnie mocno powiązane jest z tempem obecnych czasów. Powodów jest wiele. Może być to przewlekły stres, przemęczenie, problemy w relacjach, trauma. Ataki paniki często powodują również choroby – depresja, padaczka, cukrzyca, choroby serca i tarczycy. Jak widać czynników jest mnóstwo. W takim razie jak sobie z tym radzić? Niezwykle wiele przydatnych wskazówek będziemy mogli znaleźć w książce australijskiej autorki Tammi Kirkness pod tytułem „Atak Paniki”. 

Tammi Kirkness jest psychologiem, coachem i mówczynią motywacyjną pochodzącą z Australii. Pracując stara się łączyć wiedzę i fakty naukowe z filozofią bliskowschodnią tworząc idealny balans. Pod swoją opiekę przyjmuje głównie osoby zmagające się z szeroko pojętym lękiem i napadami paniki. Atak Paniki”to jej debiut książkowy będący efektem doświadczeń zawodowych i prywatnych, które autorka postanowiła zebrać w całość, by pomóc jak największej grupie osób.   

 Polska premiera książki będzie miała miejsce 24 lutego 2021 roku. Autorka porusza w niej wiele tematów takich jak rodzicielstwo, związki, życie towarzyskie i zawodowe. Tłumaczy problem strachu związanego z niskim poczuciem własnej wartości, lękiem przed przemówieniami, wyrażaniem własnego zdania. Razem z Autorką małymi krokami dążymy do życia pełnego spokoju i zrozumienia. Uczymy się jak dostrzec siebie i naszą wartość. W końcu każdy z nas jest wystarczająco dobry, by osiągąć sukcesy i kierować się własnym zdaniem. Znajdziemy w niej wiele cennych wskazówek jak radzić sobie w konkretnych sytuacjach, ale pomoże nam rownież odnaleźć przyczynę naszego strachu i niepokoju, bo wszystko zaczyna się w głowie – od emocji.

„Odkąd pamiętam, byłam perfekcjonistką, za dużo myślałam i analizowałam. Okazuje się, że cechy te składają się na coś określanego jako wysokofunkcjonujące zaburzenia lękowe. Byłam mistrzynią dążenia do najlepszych rezultatów, karmiłam się uznaniem innych i wyglądałam, jakbym była królową życia. Jednak przez cały czas moim paliwem była nerwowa energia, której nie potrafiłam zmienić.” – Pisze autora w swojej książce.

Słowa : mat. pras./Redakcja

Zdjęcia : mat. pras./Unsplash

Kategorie
Książki / Świadomość / Świat
Udostępnij