Akcesoria z bananów zastąpią poliester?  

Bananatex – innowacyjny materiał od szwajcarskiej marki Qwiston ma szansę na to, by stać się alternatywą dla sztucznych materiałów tekstylnych. Sami zobaczcie czym wyróżnia się surowiec pozyskiwany we współpracy z filipińskimi farmerami.

Stworzenie zupełnie nowej koncepcji produktu wymaga wielu lat doświadczeń i odpowiednich zasobów ludzkich. Dzięki połączeniu sił brandu Qwiston, który specjalizuje się w akcesoriach (plecakach torbach, nerkach), z ekspertami od tkanin i farmerami, udało się stworzyć alternatywę dla materiałów takich jak np. nylon czy poliester.

Dlaczego właściciele marki poczuli potrzebę stworzenia czegoś nowego? Słusznie zauważyli, że sztuczne materiały posiadają w sobie m.in. cząsteczki mikroplastiku i nie oddychają wraz z naszą skórą. Właśnie to zaprowadziło ich do opracowania Bananatexu – materiału nad którym pracowano przez kilka lat. Dopracowana koncepcja zaowocowała jednak surowcem, który nie tylko nie zawiera w sobie elementów plastiku, ale i są w pełni biodegradowalne. Torby, nerki, plecaki rowerowe z Bananatexu są silne, super wytrzymałe, lekkie i elastyczne, a całość powlekana jest pszczelim woskiem.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Qwiston

Źródło: Qwiston

 

Kategorie
Natura / Rzemiosło / Świadomość
Udostępnij