Adaptogeny, beauty food i życie cruelty free – wybieraj świadomie z założycielką butiku SoBio

Życie cruelty free oznacza, że postępujemy z szacunkiem do innych istot żywych. Tak twierdzi założycielka marki SoBio, Magda Wójciak, a nasza redakcja zdecydowanie się z tym zgadza. Fakt, obranie takiej drogi powoduje czasami, że trzeba iść pod prąd – nie godzić się z ogólnie przyjętymi normami.  Jednak? W ogólnym rozrachunku działania te sprawiają, że udaje nam się osiągnąć wewnętrzny spokój.

Droga, wychodzi na to, że warto podarować nie tylko planecie, ale i sobie wiele dobrych, naturalnych gestów np. pod postacią codziennych rytuałów. Jak możemy dbać o swoją twarz Przede wszystkim dobrze ją oczyszczać. Jeśli nie przyłożymy się do tego etapu pielęgnacji, wszystko to co zrobimy później nie będzie skuteczne. Mega drogie kremy i sera na nic się zdadzą. Ja jestem zwolenniczką dwuetapowego oczyszczania twarzy – czyli najpierw demakijaż/oczyszczanie wstępne przy pomocy produktu olejowego – następnie „doczyszczanie” przy użyciu żelu lub innego preparatu spłukiwanego wodą. Do tego etapu zaliczam również złuszczanie – czyli wszelkiego rodzaju toniki złuszczające i peelingi. Następnie tonizowanie – zawsze – aby przywrócić PH naturalne skórze i właściwa pielęgnacji w postaci serum/kremu/olejku. Jeśli mamy do czynienia z rutyną poranną, kolejnym krokiem – obowiązkowym – będzie zastosowanie filtrów SPF. Jeśli działamy w rutynie wieczornej – pomijamy ten krok i idziemy spać.

Z twarzy przejdźmy jednak niżej, w swoim sklepie oferujesz również kosmetyki do pielęgnacji całego ciała. Masz jakieś propozycje, co do tego, co powinno znaleźć się w takim pielęgnacyjnym “must have”? Tak, moim zdaniem must have w pielęgnacji ciała to szczotka do masażu na sucho.

Kocham! No widzisz! Doskonale złuszcza, ujędrnia i redukuje widoczność cellulitu. Należy jednak być systematyczą, inaczej nie zadziała. Dlatego codziennie przed prysznicem stosujemy taki masaż – wystarczy 5 minut i gwarantuję, że pierwsze efekty pojawią się już po kilku dniach.

A co jeśli chcemy zrobić coś sami? W końcu kosmetyki są naturalne. Miałabyś jakiś przepis albo markę na której warto się wzorować? Zawsze polecam olej arganowy wysokiej jakości takich marek jak: RB ORGANICS, Kahina Giving Beauty lub John Masters Organics. Można go z powodzeniem stosować solo, ale przy użyciu dodatkowego preparatu – w postaci żelu aloesowego, kwasu hialuronowego etc. tworzy nam się niesamowite połączenie. Łatwe, proste i można stosować na całym ciele oraz włosach.

Przejdźmy jednak do naszego wnętrza. Kosmetyki to tylko część rzeczy, które wspierają nasz dobrostan, ponieważ niezwykle ważne jest pożywienie. Czym jest tajemniczo-brzmiący “beauty food”?  Beauty Food? Właściwie nie bardzo jestem w stanie wyobrazić sobie polski odpowiednik. Pożywienie urodowe? Jakoś tak mi to nie brzmi… a sprawa dotyczy wszelkiego rodzaju preparatów stosowanych doustnie mających na celu poprawę wyglądu naszej skóry, włosów i przy okazji również samopoczucia.

Adaptogeny. Objaśnisz to pojęcie? Adaptogeny to, w uproszczeniu,  grupa substancji aktywnych zawartych w niektórych roślinach, odpowiadających za właściwości adaptogenne, czyli zwiększające odporność na stres i utrzymujące odpowiednią równowagę organizmu.

No tak i wychodzi na to, że wszystko zaczyna się od wewnątrz. Czyli najpierw zadbajmy o pokarm, sen, a później w holistyczny sposób przejdźmy do rytuałów pielęgnacyjnych. Czy Ty również masz swoje? Napewno będzie to szczotkowanie ciała przed prysznicem oraz stosowanie masażu bańką chińską. Do takich małych rytuałów mogę również zaliczyć wieczorny masaż twarzy przy użyciu rollera 3D – znakomicie liftinguje i odpręża.

Do jakich klientek kierujesz ofertę swojego sklepu? Każdy, bez względu na wiek lub płeć jest mile u nas widziany. Myślę jednak, że najczęściej nasza oferta dociera do osób, którym zależy na wysokiej jakości produktach, wytwarzanych etycznie, nie testowanych na zwierzętach oraz takich którym jest bliska idea #lesswaste oraz #zerowaste.

Wydaje mi się ważne, by powiedzieć, że naturalna kosmetyka jest absolutnie dla każdego. To nie tak, że “jestem starsza, to potrzebuję więcej kosmetyków o silniejszym działaniu”. Nie uważasz Przede wszystkim, kosmetyków nie dobieramy ze względu na wiek ale biorąc pod uwagę stan skóry oraz skład produktów. Pielęgnacja ma być odpowiedzią na aktualne potrzeby skóry, co znaczy, że może się wielokrotnie zmieniać.

W takim razie jest to przestroga dla wszystkich, którzy sugerują się jedynie napisami “40+, 50+” itp. Jaką rolę odgrywa w naszym zdrowiu ruch? Jak mawiają Hiszpanie:El movimiento es vida czyli “ruch to życie”. Zwiększa przepływ krwi i tym samym natlenienie tkanek. Utrzymuje napięcie i jędrność ciała, daje optymalne warunki mózgowi do pracy. Właściwie stosowany, w oparciu o możliwości i stan organizmu, nie ma złych skutków ubocznych.

Czyli warto też zadbać o własną, harmonijną przestrzeń by móc chociażby praktykować jogę czy medytację, która wyciszy myśli. Tak, zostało naukowo udowodnione, że właściwie dostosowane otoczenie sprzyja rozwojowi, kreatywności i utrzymaniu balansu. Miejsce gdzie czujemy się dobrze i bezpiecznie oraz przedmioty, które nam się podobają, i właściwie nam służą, dają nam możliwość, z dużo większą łatwością, rozwiązywania problemów i osiągania zamierzonych.

Rozmawiała: Malika Ledeman

Zdjęcia: SoBio Beauty Boutique 

Kategorie
Ekologia / Kosmetyki / Świadomość
Udostępnij