11 wspaniałych kobiet w Galerii NEON ASP Wrocław? Wystawa 2010._ jeszcze się odbędzie!

2010._ miała być  wystawą prezentującą prace jedenastu artystek i projektantek, które studiowały razem, a w 2010 i 2011 roku i ukończyły studia na wydziale Ceramiki i Szkła na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Poznajcie je i ich pomysł na wyjątkową wystawę. Jesteśmy przekonani, że jeszcze nadejdzie jej czas.

Po dekadzie indywidualnej działalności twórczej, większość z jedenastu artystek i projektantek, które studiowały razem, a w 2010 i 2011 roku ukończyły studia, wpadły na pomysł, by na nowo spotkać się podczas wystawy zbiorowej. Oprócz prezentacji wysokiej jakości ceramiki, malarstwa i designu jest to ich podróż sentymentalna i ponowna chęć powrotu w inne już progi wrocławskiej akademii. Wystawa miała odbyć się od 16 marca do 4 kwietnia. Organizatorki jednak się nie poddają.

Kreowanie swojego świata

Indywidualna działalność artystyczna każdej z twórczyń, w dziedzinach takich jak: ceramika artystyczna, design, malarstwo oraz malarstwo ilustracyjne, jest dużym sukcesem. Artystki działają niezależnie na tzw “własną rękę”.  Wiele z nich zapoczątkowało swoje autorskie marki i pracownie ceramiczne w Polsce i za granicą. Tworzą i zarazem odnajdują się w świecie globalnej wioski i wymogów dzisiejszego świata, uczą, prowadzą warsztaty, stale rozwijają swoje kwalifikacje zawodowe, a przede wszystkim kreują swój świat w jakim żyją.

Niektóre z artystek zaraz po studiach zamieniły szkło na ceramikę i ilustrację lub ceramikę na malarstwo i w ten sposób dzięki swojej wytrwałości, ciężkiej pracy i talentowi proponują swoją twórczość światu. Wiele z nich czynnie uczestniczy w branżowych targach, marketach i wystawach w Polsce i za granicą, a ich twórczość dociera do globalnego odbiorcy.

Praca niezależnej artystki i projektantki jest pełna wyrzeczeń i poświęcenia. Coś czego nie widać gołym okiem i czego żadna szkoła, uniwersytet czy akademia nie posiada przepisu na. Zwykle zaraz po uzyskaniu tytułu magistra następuje przewartościowanie i największy zwrot w karierze każdej absolwentki i absolwenta. Zamiast odpowiedzi pojawia się mnóstwo pytań.

Ideą twórczości, która miała być prezentowana podczas wystawy 2010._  było, w sposób pośredni i bezpośredni, udzielenie odpowiedzi przez artystki, jak wiele jest indywidualnych dróg kariery i twórczości i nie ma jednego, właściwego przepisu na spełnienie artystyczno-twórcze i związany z tym sukces. Organizatorki czekają obecnie na nowy termin wystawy. Jesteśmy przekonani, że ich idea nie zniknie i już niedługo zaprosimy Was za wernisaż.

Słowa: Redakcja

Zdjęcia: Karolina Krawczyk, Karolina Gorska i Maria Juchnowska

Link do wystawy: KLIK
Uczestniczki wystawy:
Kategorie
Okoliczności / Rzemiosło / Sztuka
Udostępnij